13 października 2018 roku odbyła się u nas pierwsza zorganizowana wycieczka. Do Piekarni Piwa zaprosiliśmy koneserów dobrego piwa i miłośników piwowarstwa. Październikowa sobota mogła służyć za wzorzec Złotej Polskiej Jesieni. Mogliśmy rozpalić ognisko, a piwo lało się strumieniami.

Przewodnikiem po Piekarni Piwa był oczywiście nasz piwowar – Leszek Jasiński. Jego oprowadzanie to przejście nie tylko przez wszystkie pomieszczenia browaru, ale także przez kompletny proces powstawania piwa – od śrutowania słodu do etykietowania butelek pełnych piwa.

Leszek drobiazgowo objaśniał poszczególne etapy produkcji piwa, dzielił się swoimi doświadczeniami i odnosił do podobieństw i różnic między browarem a warzeniem piwa w domu. Na zwiedzaniu można było zobaczyć nasz pierwotny sprzęt, nowe tanki fermentacyjno-leżakowe oraz nasze najnowsze dziecko – tank o pojemności 200 litrów.

Dobrze było po raz kolejny na żywo przekonać się, że nasze piwa bardzo Wam smakują. Zauważyliśmy to także po liczbie sprzedanych czteropaków i lanych piw! Etykiety i podstawki także cieszyły się Waszym zainteresowaniem! To dobrze, bo bardo często jesteśmy o nie pytani, a zwykle nie mamy czasu na ich wysyłanie.

Oczywiście będziemy Was zapraszać na kolejne takie spotkania. Mamy nadzieję, że będziecie licznie do nas przybywać! Do zobaczenia!